نقد و بررسی اسپیکر پرتابل بلوتوثی شیائومی مدل Square Box 2 نسخه اروپا

بازار اسپیکرهای پرتابل بلوتوثی بسیار گسترده شده است و در این بازار ما شاهد حضور برندهای جدید و همینطور برندهای قدیمی و معتبرتر می باشیم اما مشکلی که برندهای شناخته شده دارد این است که دارای قیمت بیشتری می باشند. به نظر می رسد ما در این بازار ۲ انتخاب بیشتر نداشته باشیم. اول اینکه یکی از این اسپیکرهای جدید را که اطلاعی از کیفیتشان نداریم بخریم که به نوعی ریسک به حساب می آید و یا اینکه هزینه بیشتری پرداخت کنیم. اما همانند بسیاری از موارد شرکت شیائومی با ارائه یک محصول فوق العاده توانست جایگاه خود را در این بازار نیز پیدا کند. اسپیکر پرتابل بلوتوثی شیائومی مدل square box 2 نسخه اروپا را می توان بهترین اسپیکر بلوتوثی میانرده موجود در بازار دانست. برای اینکه از نقاط ضعف و قوت این اسپیکر مطلع شوید لطفاً تا انتهای این نقد و بررسی با ما همراه باشید.

طراحی و کیفیت ساخت

طراحی . اسپیکر پرتابل بلوتوثی شیائومی مدل square box 2 نسخه اروپا بسیار شبیه به نسخه قبلی خود می باشد اما باید گفت که طراحی در نسخه ۲ کمی بهبود پیدا کرده است. سطح ظاهری هر دو اسپیکر بسیار شبیه به هم می باشد اما انجام یکسری تغییرات کوچک باعث ایجاد تفاوت های بزرگی شده است. پورت micro USB به پشت اسپیکر منتقل شده است و این به این معنی است که شما می توانید اسپیکر را بطور مداوم به کابل وصل کنید بدون اینکه کابل در دید شما باشد و یا اینکه مزاحم کارتان شود. سازندگان این اسپیکر همچنین دکمه پاور را به قسمت بالایی منتقل کرده اند و همچنین ۲ دکمه فیزیکی برای کم و زیاد کردن صدا به اسپیکر اضافه کرده اند. از نظر ابعاد نیز این نسخه نسبت به نسخه قبلی ۲۵% بزرگتر می باشد اما به دلیل نوع طراحی با وجود بزرگتر شدن اندازه وزن این اسپیکر نسبت به نسخه قبلی ۱۵۵ گرم که در حدود ۳۲ درصد وزن کلی می باشد کاهش یافته است. همچنین ضخهمت این نسخه ۱٫۵ میلیمتر نسبت به نسخه قبلی کاهش پیدا کرده است اما این میزان به آسانی قابل تشخیص نمی باشد. بطور کلی این اسپیکر یک محصول خوب دیگر است که توسط شرکت شیائومی تولید شده است. اسپیکر پرتابل بلوتوثی شیائومی مدل square box 2 نسخه اروپا دارای گوشه های خمیده تری نسبت به نسخه قبلی می باشد و همچنین کاهش وزن آن حمل و نقل آن را آسانتر کرده است. طراحی این اسپیکر به اندازه طراحی اسپیکر گرد شیائومی تحسین برانگیز نمی باشد اما بطور قطع نسبت به سایر رقبای پلاستیکی موجود در بازار خود دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد.

کیفیت صدا

مهترین بخش هر نقد و بررسی اسپیکر بلوتوثی بطور قطع مربوط به کیفیت صدای آن می باشد. یک اسپیکر بلوتوثی می تواند بسیار زیبا و جذاب و سبک باشد اما اگر کیفیت صدای آن مطلوب نباشد بطور قطع نمی توان آن را یک اسپیکر خوب بحساب آورد. اما باید به شما بگوئیم که اسپیکر پرتابل بلوتوثی شیائومی مدل square box 2 نسخه اروپا دارای کیفیت صدای فوق العاده ای می باشد و باید گفت که با توجه به وزن و ابعاد آن و همچنین قیمت مناسب کیفیت صدای این اسپیکر بینظیر می باشد. ما این اسپیکر و همچنین اسپیکر گرد شیائومی را در کنار یکدیگر قرار دادیم و باید گفت هر دو اسپیکر کیفیت صدای فوق العاده ای را از خود نشان دادند. کیفیت صدای این اسپیکر و بلندی آن به حدی است که می توانید از آن به عنوان اسپیکر تلویزیون خود استفاده کنید. بطور کلی باید گفت که کیفیت صدای این اسپیکر در تمامی شرایط بسیار مطلوب می باشد و با توجه به هزینه ای که می پردازید بطور قطع شما را راضی خواهد کرد.

باتری و اتصالات
شرکت شیائومی در اسپیکر پرتابل بلوتوثی شیائومی مدل square box 2 نسخه اروپا از یک باتری ۱۲۰۰ میلی آمپری استفاده کرده است که با یکبار شارژ کامل می تواند مدت زمانی بین ۷ تا ۱۰ ساعت را به پخش موسیقی برای شما بپردازد. برای اینکه بتوانید به حداکثر زمان استفاده از این اسپیکر یعنی ۱۰ ساعت برسید باید حجم صدا خروجی را بین ۴۰ تا ۵۰ درصد نگه دارید. این اسپیکر همچنین مجهز به جک ۱٫۵ میلی متری می باشد که می توانید از آن برای اتصال هدفون استفاده کنید. همچنین برای اتصال بلوتوثی این اسپیکر مجهز به بلوتوث نسخه ۴٫۲ می باشد که بسیار قدرتمند و مؤثر عمل می کند.

نتیجه گیری

یکی از نکات مثبت شرکت شیائومی این است که این شرکت نقدهایی را که درمورد محصولاتش می شود می پذیرد و سعی می کند که مشکلات را در نسخه های بعدی محصول رفع کند. در اسپیکر پرتابل بلوتوثی شیائومی مدل square box 2 نسخه اروپا نیز این اتفاق افتاد. یکی از بهترین تغییراتی که در این اسپیکر بوقوع پیوست انتقال پورت micro USB به پشت دستگاه می باشد. همچنین از دیگر تغییرات می توان به افزایش ابعاد، کاهش وزن و بهبود باتری اشاره کرد. تنها نکته منفی درباره این اسپیکر عدم وجود اسلات کارت حافظه جانبی می باشد. اما با توجه به تمامی ویژگی ها به آسانی می توان از این مسئله چشم پوشی کرد و به آسانی می توان گفت که اسپیکر پرتابل بلوتوثی شیائومی مدل square box 2 نسخه اروپا بطور قطع یکی از بهترین اسپیکرهای پرتابل موجود در بازار می باشد و اگر به دنبال یک محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب می گردید این محصول می تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.

دامون محمدی
حقیقت همان دروغی است که بارها و بارها تکرار شده است.